KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15029260
nr 1502 9260
Karl Abel
(f. 1891), Sverige
Oljemålning, Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på duk, 35x44 cm, yttermått inklusive ram: 44x54 cm
Karl Abel, svensk målare född 1891.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 14 november 2022
kl 19:45:04
13/11 20:30:03
300 kr
14/11 17:06:44